FLAG OFFICERS
The Flag Officers of the respective divisions were effectively the director or chairperson. In the early years of the 1900s through to the 1920s, the Flag Officer was often called the 'Commodore' of that Division. Because of this, and the fact that the CCA Commodore was also referred to as the 'Flag Officer' for the Association, there is some confusion as to who actually chaired the Divisional organisations.
FLAG OFFICERS
 
* 1928 marks the introduction of a triannual rear-Commodore system. The Flag Officers of the three divisions (at the time) would serve a three-year term in their division followed by one year as CCA Commodore. This expanded in 1956 to a quadrennial with the introduction of the Maritime Division. However, in 1967, when the divisions were reorganised and renamed, the Commodore system was reduced to a single vice and secretary, rendering the rotational concept obsolete.
 
Year
Western Ontario Division Eastern Ontario Division Quebec Division
    Western Division Northern Division Eastern Division
  1911   William Johnston  
     
New Edinburgh Canoe Club  
  1912   Walter T. Lamb  
     
Ottawa Canoe Club  
  1913   Conrad Kuhn  
        Rideau Aquatic Club  
  1914   Conrad Kuhn  
        Rideau Aquatic Club  
  1915   Walter T. Lamb S. J. Milligan
      Ottawa-New Edinburgh Canoe Club   St. Lambert Boating Club
         
         
  1919   Walter T. Lamb  
      Britannia Boating Club  
  1920 Frank R. Longstaff Sr.   C. G. Wilkinson
   
Parkdale Canoe Club   St. John's Yacht Club
  1921     Andrew F. Marnell
          Grand Trunk Boating Club
  1922   George Carson  
      Carleton Place Canoe Club  
  1923   George Carson  
      Carleton Place Canoe Club  
  1924   Ernest G. Tresidder  
        Rideau Aquatic Club  
  1925 Harry D. Weismiller Ernest G. Tresidder  
   
Parkdale Canoe Club   Rideau Aquatic Club  
  1926 Harry D. Weismiller Ernest G. Tresidder  
   
Parkdale Canoe Club   Rideau Aquatic Club  
  1927   William J. Wing  
        Gananoque Motorboat & Canoe Club  
  1928 Jack S. MacGregor Eddie M. McMillan Angus C. Barwick *
      Toronto Canoe Club Britannia Boating Club Cartierville Boating Club
  1929 Jack S. MacGregor L. Reg Gisborne Angus C. Barwick
      Toronto Canoe Club Ottawa-New Edinburgh Canoe Club Cartierville Boating Club
  1930 Edgar T. Alberts L. Reg Gisborne Angus C. Barwick
      Toronto Canoe Club Ottawa-New Edinburgh Canoe Club Cartierville Boating Club
  1931 Roy C. Nurse L. Reg Gisborne Frank Clement
    Balmy Beach Canoe Club Ottawa-New Edinburgh Canoe Club Lachine Racing Canoe Club
  1932 J. P. Swalm Allan R. Groves Frank Clement
   
Parkdale Canoe Club Carleton Place Canoe Club Lachine Racing Canoe Club
  1933 Edgar T. Alberts Allan R. Groves Frank Clement
      Toronto Canoe Club Carleton Place Canoe Club Lachine Racing Canoe Club
  1934 Edgar T. Alberts Allan R. Groves E. Elder Barlow
      Toronto Canoe Club Carleton Place Canoe Club Cartierville Boating Club
  1935 Edgar T. Alberts Gordon Potter E. Elder Barlow
      Toronto Canoe Club   Gananoque Motorboat & Canoe Club Cartierville Boating Club
  1936 Roy C. Nurse Fred W. Brown E. Elder Barlow
    Balmy Beach Canoe Club Brantwood Beach Canoe Club Cartierville Boating Club
  1937 Roy C. Nurse Fred W. Brown Andrew B. Martin
    Balmy Beach Canoe Club Brantwood Beach Canoe Club   St. Lambert Amateur Aquatic Association
  1938 Roy C. Nurse Eric A. Roy Andrew B. Martin
    Balmy Beach Canoe Club Ottawa-New Edinburgh Canoe Club   St. Lambert Amateur Aquatic Association
  1939 Walter H. Barlow Eric A. Roy Andrew B. Martin
   
Parkdale Canoe Club Ottawa-New Edinburgh Canoe Club   St. Lambert Amateur Aquatic Association
  1940 William Bond Eric A. Roy Bill H. Nickle
   
Parkdale-Swansea Canoe Club Ottawa-New Edinburgh Canoe Club   Grand Trunk Boating Club
  1941 A. Churchill Rice Cecil W. Powers Bill H. Nickle
      Toronto Canoe Club Ottawa-New Edinburgh Canoe Club   Grand Trunk Boating Club
  1942 Len B. Johnson Cecil W. Powers Bill H. Nickle
      Island Canoe Club Ottawa-New Edinburgh Canoe Club   Grand Trunk Boating Club
  1943 Len B. Johnson Cecil W. Powers William G. Cleevely
      Island Canoe Club Ottawa-New Edinburgh Canoe Club Otterburn Boating Club
  1944 Len B. Johnson Harry B. Bourassa William G. Cleevely
      Island Canoe Club Rideau Canoe Club Otterburn Boating Club
  1945 Albert D. Fluker Harry B. Bourassa William G. Cleevely
      Island Canoe Club Rideau Canoe Club Otterburn Boating Club
  1946 Albert D. Fluker Harry B. Bourassa Jack MacNicol
      Island Canoe Club Rideau Canoe Club Lachine Racing Canoe Club
  1947 Albert D. Fluker James A. MacIsaac Jack MacNicol
      Island Canoe Club Britannia Boating Club Lachine Racing Canoe Club
  1948 Allan W. Whiskin James A. MacIsaac E. Howard Radford
      Island Canoe Club Britannia Boating Club Cartierville Boating Club
  1949 Allan W. Whiskin C. Kenneth Stroulger Dan Ryan Sr.
      Island Canoe Club Rideau Canoe Club   Grand Trunk Boating Club
  1950 E. Ralph Reilly Gordon H. Jermyn Dan Ryan Sr.
      Island Canoe Club   Gananoque Motorboat & Canoe Club   Grand Trunk Boating Club
  1951 Hank E. Farintosh Gordon H. Jermyn Dan Ryan Sr.
    Balmy Beach Canoe Club   Gananoque Motorboat & Canoe Club   Grand Trunk Boating Club
  1952 Hank E. Farintosh Gordon H. Jermyn E. Robert Richardson
    Balmy Beach Canoe Club   Gananoque Motorboat & Canoe Club
Chateauguay Aquatic Club
  1953 Hank E. Farintosh John Muff E. Robert Richardson
    Balmy Beach Canoe Club Carleton Place Canoe Club
Chateauguay Aquatic Club
  1954 Jack B. Watts John Muff E. Robert Richardson
      Toronto Sailing & Canoe Club Carleton Place Canoe Club
Chateauguay Aquatic Club
  1955 Jack B. Watts John Muff F. K. Joe Geisler
      Toronto Sailing & Canoe Club Carleton Place Canoe Club
Otterburn Boating Club
  1956 Jack B. Watts Harold A. McCarney F. K. Joe Geisler
      Toronto Sailing & Canoe Club   Gananoque Motorboat & Canoe Club
Otterburn Boating Club
  1957 Kenneth R. Lane Thomas A. Jamieson F. K. Joe Geisler
    Balmy Beach Canoe Club Rideau Canoe Club
Otterburn Boating Club
  1958 Kenneth R. Lane Thomas A. Jamieson William J. Colligan
    Balmy Beach Canoe Club Rideau Canoe Club   Grand Trunk Boating Club
  1959 Kenneth R. Lane David G. Findlay William J. Colligan
    Balmy Beach Canoe Club Carleton Place Canoe Club   Grand Trunk Boating Club
  1960 Robert M. Sleeth David G. Findlay William J. Colligan
    Balmy Beach Canoe Club Carleton Place Canoe Club   Grand Trunk Boating Club
  1961 Robert M. Sleeth David G. Findlay William J. Colligan
    Balmy Beach Canoe Club Carleton Place Canoe Club   Grand Trunk Boating Club
  1962 Robert M. Sleeth David G. Findlay Kenneth E. Smith
    Balmy Beach Canoe Club Carleton Place Canoe Club Chateauguay Aquatic Club
  1963 Robert M. Sleeth E. D. Pat Way Kenneth E. Smith
    Balmy Beach Canoe Club Rideau Canoe Club Chateauguay Aquatic Club
  1964 William L. Dinsmore E. D. Pat Way Kenneth E. Smith
      Mohawk Canoe Club Rideau Canoe Club Chateauguay Aquatic Club
  1965 William L. Dinsmore E. D. Pat Way Kenneth E. Smith
      Mohawk Canoe Club Rideau Canoe Club Chateauguay Aquatic Club
  1966 William L. Dinsmore E. D. Pat Way Allan C. More
      Mohawk Canoe Club Rideau Canoe Club Lachine Racing Canoe Club
  1967 William L. Dinsmore F. Stan Jones Allan C. More
      Mohawk Canoe Club   Gananoque Motorboat & Canoe Club Lachine Racing Canoe Club
  1968 Raymond J. Knight F. Stan Jones Allan C. More
      Toronto Sailing & Canoe Club   Gananoque Motorboat & Canoe Club Lachine Racing Canoe Club
  1969 Raymond J. Knight Jim Atkinson Wilfred Simon * unconfirmed
      Toronto Sailing & Canoe Club Cataraqui Canoe Club Cartierville Boating Club
  1970 Mike Moir Jim Atkinson Wilfred Simon * unconfirmed
      Mohawk Canoe Club Cataraqui Canoe Club Cartierville Boating Club
  1971 Mike Moir Jim Atkinson Jacques Turcot
      Mohawk Canoe Club Cataraqui Canoe Club
Quebec Canoe Club
  1972 Mike Moir Hugh Plant Jacques Turcot
      Mohawk Canoe Club Rideau Canoe Club
Quebec Canoe Club
  1973 Mike Moir C. Fred Johnston Jacques Turcot
      Mohawk Canoe Club Cataraqui Canoe Club
Quebec Canoe Club
  1974 Hugh Betts C. Fred Johnston R. H. Strange
      West Rouge Canoe Club Cataraqui Canoe Club
Otterburn Boating Club
  1975 Hugh Betts C. Fred Johnston Yves Nadeau
      West Rouge Canoe Club Cataraqui Canoe Club   ?? Canoe Club
  1976 Ken Butler C. Fred Johnston Yves Nadeau
      Island Canoe Club Cataraqui Canoe Club   ?? Canoe Club
  1977 Donald D. May Bob Hillier Tom Dienstmann
      Toronto Sailing & Canoe Club Rideau Canoe Club Lachine Racing Canoe Club
  1978 Austin Macaulay Art Quartermain Kenneth E. Smith
   
Mississauga Canoe Club Carleton Place Canoe Club Chateauguay Aquatic Club
  1979 Austin Macaulay Art Quartermain Kenneth E. Smith
   
Mississauga Canoe Club Carleton Place Canoe Club Chateauguay Aquatic Club
  1980 Austin Macaulay Geoff Robins Peter McCabe
   
Mississauga Canoe Club Rideau Canoe Club   Grand Trunk Boating Club
  1981 Ken Butler Geoff Robins Peter McCabe
      Island Canoe Club Rideau Canoe Club   Grand Trunk Boating Club
  1982 Ken Butler Ruby 'Pooh' Bell Peter McCabe
      Island Canoe Club Carleton Place Canoe Club   Grand Trunk Boating Club
  1983 Ken Butler Ruby 'Pooh' Bell Peter McCabe
      Island Canoe Club Carleton Place Canoe Club   Grand Trunk Boating Club
  1984 Rick Robida Chris Tyson Robin Walsh
      West Rouge Canoe Club Carleton Place Canoe Club Chateauguay Aquatic Club
  1985 Rick Robida Mike Roach  
      West Rouge Canoe Club Rideau Canoe Club    
  1986 Joe Blondin Mike Roach  
      West Rouge Canoe Club Rideau Canoe Club    
  1987 Iain Currie Chris Tyson Bill McKee
   
Mississauga Canoe Club Carleton Place Canoe Club   Grand Trunk Boating Club
  1988
Iain Currie
Chris Tyson Bill McKee
   
Mississauga Canoe Club Carleton Place Canoe Club   Grand Trunk Boating Club
  1989 Mike Moir Chris Tyson Bill McKee
      Mohawk Canoe Club Carleton Place Canoe Club   Grand Trunk Boating Club
  1990 Mike Moir Chris Tyson Bill McKee
      Mohawk Canoe Club Carleton Place Canoe Club   Grand Trunk Boating Club
  1991 Mike Moir Chris Tyson Bill McKee
      Mohawk Canoe Club Carleton Place Canoe Club   Grand Trunk Boating Club
  1992 Judith Tutty Carole Kerrigan Bill McKee
    Mississauga Canoe Club North Bay Canoe Club   Grand Trunk Boating Club
  1993 Judith Tutty Carole Kerrigan Bill McKee
    Mississauga Canoe Club North Bay Canoe Club   Grand Trunk Boating Club
  1994 Judith Tutty Art Quartermain Bill McKee
    Mississauga Canoe Club Carleton Place Canoe Club   Grand Trunk Boating Club
  1995 Judith Tutty Charles Slade Bill McKee
    Mississauga Canoe Club Rideau Canoe Club   Grand Trunk Boating Club
  1996 Judith Tutty Charles Slade Bill McKee
    Mississauga Canoe Club Rideau Canoe Club   Grand Trunk Boating Club
  1997 Judith Tutty Charles Slade Bill McKee
    Mississauga Canoe Club Rideau Canoe Club   Grand Trunk Boating Club
  1998 Judith Tutty Charles Slade Bill McKee
    Mississauga Canoe Club Rideau Canoe Club   Grand Trunk Boating Club
  1999 Judith Tutty Charles Slade Bill McKee
    Mississauga Canoe Club Rideau Canoe Club   Grand Trunk Boating Club
  2000 Judith Tutty Charles Slade Bill McKee
    Mississauga Canoe Club Rideau Canoe Club   Grand Trunk Boating Club
  2001 Judith Tutty Larry Campbell Bill McKee
    Mississauga Canoe Club   Gananoque Motorboat & Canoe Club   Grand Trunk Boating Club
  2002 Judith Tutty Larry Campbell Bill McKee
    Mississauga Canoe Club   Gananoque Motorboat & Canoe Club   Grand Trunk Boating Club
  2003 Judith Tutty Larry Campbell Bill McKee
    Mississauga Canoe Club   Gananoque Motorboat & Canoe Club   Grand Trunk Boating Club
  2004 Judith Tutty Larry Campbell Bill McKee
    Mississauga Canoe Club   Gananoque Motorboat & Canoe Club   Grand Trunk Boating Club
  2005 Judith Tutty Charles Slade Bill McKee
    Mississauga Canoe Club Rideau Canoe Club   Grand Trunk Boating Club
  2006 Judith Tutty David Statham Bill McKee
    Mississauga Canoe Club Rideau Canoe Club   Grand Trunk Boating Club
  2007 Judith Tutty David Statham Bill McKee
    Mississauga Canoe Club Rideau Canoe Club   Grand Trunk Boating Club
  2008 Judith Tutty David Statham Bill McKee
    Mississauga Canoe Club Rideau Canoe Club   Grand Trunk Boating Club
  2009 Judith Tutty David Statham Bill McKee
    Mississauga Canoe Club Rideau Canoe Club   Grand Trunk Boating Club
  2010 Judith Tutty David Statham Bill McKee
    Mississauga Canoe Club Rideau Canoe Club   Grand Trunk Boating Club
  2011 Judith Tutty David Statham Bill McKee
    Mississauga Canoe Club Rideau Canoe Club   Grand Trunk Boating Club
  2012 Ted Roworth Bevin Schmidt Bill McKee
    Balmy Beach Canoe Club Ottawa River Canoe Club   Grand Trunk Boating Club
  2013 Ted Roworth Bevin Schmidt Bill McKee
    Balmy Beach Canoe Club Ottawa River Canoe Club   Grand Trunk Boating Club
  2014 Ted Roworth Bevin Schmidt Bill McKee
    Balmy Beach Canoe Club Ottawa River Canoe Club   Grand Trunk Boating Club
  2015 Ted Roworth Kim Houston Éric Beauchesne
    Balmy Beach Canoe Club Ottawa River Canoe Club   C. de C. K. de V. de Trois Riviëres
  2016 Ted Roworth Bevin Schmidt Éric Beauchesne
    Balmy Beach Canoe Club Ottawa River Canoe Club   C. de C. K. de V. de Trois Riviëres
  2017 Ted Roworth Heather MacIntosh Éric Beauchesne
    Balmy Beach Canoe Club Rideau Canoe Club   C. de C. K. de V. de Trois Riviëres
  2018 Ted Roworth Heather MacIntosh Éric Beauchesne
    Balmy Beach Canoe Club Rideau Canoe Club   C. de C. K. de V. de Trois Riviëres
  2019 Ted Roworth Heather MacIntosh Guylain St-Georges
    Balmy Beach Canoe Club Rideau Canoe Club
Lachine Racing Canoe Club
  2020 Paul Vincent Heather MacIntosh Marc-Alexandre Gagnon
    Mississauga Canoe Club Rideau Canoe Club   C. de C. K. de V. de Trois Riviëres
  2021 Paul Vincent Heather MacIntosh Marc-Alexandre Gagnon
    Mississauga Canoe Club Rideau Canoe Club   C. de C. K. de V. de Trois Riviëres
         
 
 
Year
Atlantic Division    
    Maritime Division    
  1956 William L. Patterson    
      Mic Mac Amateur Aquatic Club
  1957 William L. Patterson
      Mic Mac Amateur Aquatic Club
  1958 William L. Patterson
      Mic Mac Amateur Aquatic Club
  1959 William L. Patterson
      Mic Mac Amateur Aquatic Club
  1960 William L. Patterson
      Mic Mac Amateur Aquatic Club
  1961 Gordon M. Cummings
    Banook Canoe Club
  1962 Gordon M. Cummings
    Banook Canoe Club
  1963 Gordon M. Cummings
    Banook Canoe Club
  1964 Gordon M. Cummings
    Banook Canoe Club
  1965 Lawrence J. Murphy Prairie Division
      Mic Mac Amateur Aquatic Club Western/Alberta Division
  1966 Lawrence J. Murphy  
      Mic Mac Amateur Aquatic Club    
  1967 Lawrence J. Murphy  
      Mic Mac Amateur Aquatic Club    
  1968 Lawrence J. Murphy  
      Mic Mac Amateur Aquatic Club    
  1969 J. Dennis Rodgers (?)  
    Banook Canoe Club    
  1970    
           
  1971 Bert Rozee  
    Banook Canoe Club    
  1972 John MacGlashen  
    Banook Canoe Club    
  1973     Pacific Division
            Western Division
  1974 John McDermott John Dicey None listed
    Abenaki Aquatic Club Calgary Canoe Club    
  1975 John McDermott Al Groff Doug Morrice
    Abenaki Aquatic Club   Winnipeg Canoe Club   ?? Canoe Club
  1976 Turney Manzer H. B. Matthews Doug Morrice
    Banook Canoe Club   ?? Canoe Club   ?? Canoe Club
  1977 Murray Logan Marlene Bily Ian Murray
    Banook Canoe Club   ?? Canoe Club
 
Port Moody Canoe Club
  1978 Murray Logan Herb Benthin Doug Morrice
    Banook Canoe Club Calgary Canoe Club   ?? Canoe Club
  1979 Murray Logan Ray Palmer Bill Slayter
    Banook Canoe Club Calgary Canoe Club
Ridge Canoe & Kayak Club
  1980 Bob MacGlashen Ray Palmer Bill Slayter
    Banook Canoe Club Calgary Canoe Club
Ridge Canoe & Kayak Club
  1981 Ivan Brien Peter Bourassa Lois Fisk
    Banook Canoe Club   ?? Canoe Club   Burnaby Aquatic Club
  1982   Peter Bourassa Lois Fisk
          ?? Canoe Club   Burnaby Aquatic Club
  1983 Bill Nugent Peter Bourassa Ed R. Eckley
      ?? Canoe Club   ?? Canoe Club   Burnaby Aquatic Club
  1984 Mary S. Quinn David I. Fairfax Ed R. Eckley
    Banook Canoe Club Calgary Canoe Club   Burnaby Aquatic Club
  1985 J. Ed Mullen   Mary-Jane Abbott
      Cheema Aquatic Club       Burnaby Aquatic Club
  1986 J. Ed Mullen   Mary-Jane Abbott
      Cheema Aquatic Club       Burnaby Aquatic Club
  1987 J. Ed Mullen Janet Davies Mary-Jane Abbott
      Cheema Aquatic Club Calgary Canoe Club   Burnaby Aquatic Club
  1988 J. Ed Mullen Janet Davies Morris Mandziuk
      Cheema Aquatic Club Calgary Canoe Club   Burnaby Aquatic Club
  1989 J. Ed Mullen Janet Davies Morris Mandziuk
      Cheema Aquatic Club Calgary Canoe Club   Burnaby Aquatic Club
  1990 Allan Billard Janet Davies Colin Chappell
    Banook Canoe Club Calgary Canoe Club Fort Langley Canoe Club
  1991   Margery McDougall Colin Chappell
        Saskatoon Racing Canoe Club Fort Langley Canoe Club
  1992 Garth Illsley Margery McDougall Colin Chappell
    Abenaki Aquatic Club Saskatoon Racing Canoe Club Fort Langley Canoe Club
  1993 Garth Illsley Margery McDougall Bob Taylor
    Abenaki Aquatic Club Saskatoon Racing Canoe Club    
  1994 Diana Schafer Margery McDougall  
      Cheema Aquatic Club Saskatoon Racing Canoe Club    
  1995 Diana Schafer Margery McDougall  
      Cheema Aquatic Club Saskatoon Racing Canoe Club  
  1996 Debbie Billard Margery McDougall Colin Chappell
    Banook Canoe Club Saskatoon Racing Canoe Club Fort Langley Canoe Club
  1997 Debbie Billard Margery McDougall Colin Chappell
    Banook Canoe Club Saskatoon Racing Canoe Club Fort Langley Canoe Club
  1998 Allan Crandlemire Margery McDougall Pat Lovatt
    Orenda Canoe Club Saskatoon Racing Canoe Club Ridge Canoe & Kayak Club
  1999 Nancy McKenzie Wave Matthews Grimsrud Pat Lovatt
    Banook Canoe Club Wascana Racing Canoe Club Ridge Canoe & Kayak Club
  2000 Nancy McKenzie Wave Matthews Grimsrud Pat Lovatt
    Banook Canoe Club Wascana Racing Canoe Club Ridge Canoe & Kayak Club
  2001 Nancy McKenzie Ron Christie Pat Lovatt
    Banook Canoe Club Wascana Racing Canoe Club Ridge Canoe & Kayak Club
  2002 Laurel Russell Ron Christie Pat Lovatt
    Banook Canoe Club Wascana Racing Canoe Club Ridge Canoe & Kayak Club
  2003 Kim Cochrane Ron Christie Pat Lovatt
    Pisiquid Canoe Club Wascana Racing Canoe Club Ridge Canoe & Kayak Club
  2004 Kim Cochrane Ron Christie Pat Lovatt
    Pisiquid Canoe Club Wascana Racing Canoe Club Ridge Canoe & Kayak Club
  2005 Kim Cochrane Ron Christie Pat Lovatt
    Pisiquid Canoe Club Wascana Racing Canoe Club Ridge Canoe & Kayak Club
  2006 Ralph Orton Fred Berard Rob Dewar
    Orenda Canoe Club   Toba Canoe Club
 
Nanaimo Kayak & Canoe Club
  2007 Ralph Orton Fred Berard
Rob Dewar
    Orenda Canoe Club   Toba Canoe Club
 
Nanaimo Kayak & Canoe Club
  2008 Ralph Orton Fred Berard
Grant Rawstron
    Orenda Canoe Club   Toba Canoe Club
Fort Langley Canoe Club
  2009 Ralph Orton Errol Berenbaum
Grant Rawstron
    Orenda Canoe Club Saskatoon Racing Canoe Club
Fort Langley Canoe Club
  2010 Kim Cochrane Errol Berenbaum
Grant Rawstron
    Pisiquid Canoe Club Saskatoon Racing Canoe Club
Fort Langley Canoe Club
  2011 Rick Fair Errol Berenbaum
Grant Rawstron
      Cheema Aquatic Club Saskatoon Racing Canoe Club
Fort Langley Canoe Club
  2012 Rick Fair Chris Laplante Sara Hopkins
      Cheema Aquatic Club Wascana Racing Canoe Club
Ridge Canoe & Kayak Club
  2013 Paul Dean Chris Laplante Sara Hopkins
      Maskwa Aquatic Club Wascana Racing Canoe Club
Ridge Canoe & Kayak Club
  2014 Paul Dean Chris Laplante Sara Hopkins
      Maskwa Aquatic Club Wascana Racing Canoe Club
Ridge Canoe & Kayak Club
  2015 Paul Dean Leon Schiebel Sara Hopkins
      Maskwa Aquatic Club Calgary Canoe Club
Ridge Canoe & Kayak Club
  2016 Paul Dean Leon Schiebel Rhys del Valle
      Maskwa Aquatic Club Calgary Canoe Club Chinook Racing Canoe Club
  2017 Paul Dean Leon Schiebel Rhys del Valle
      Maskwa Aquatic Club Calgary Canoe Club Chinook Racing Canoe Club
  2018 Barry Ring Leon Schiebel Rhys del Valle
    Banook Canoe Club Calgary Canoe Club Chinook Racing Canoe Club
  2019 Barry Ring Leon Schiebel Darren Koehler
    Banook Canoe Club Calgary Canoe Club Ridge Canoe & Kayak Club
  2020 Barry Ring Leon Schiebel Darren Koehler
    Banook Canoe Club Calgary Canoe Club Ridge Canoe & Kayak Club
  2021 Barry Ring Leon Schiebel Darren Koehler
    Banook Canoe Club Calgary Canoe Club Ridge Canoe & Kayak Club